Rozprávkari sú projektom Matúša Teplického, ktorý ich vymyslel pre svoju dcéru Kláru. Ide o stolnú hru na motívy ľudových rozprávok najznámejšieho slovenského rozprávkara Pavla Dobšinského.

Keď ma Matúš oslovil s nápadom, aby som preňho nailustrovala 60 kariet (neskôr k ním pribudlo ešte 15 bonusových), nemusel ma dlho presviedčať. Rozprávky + kreslenie, to bola jasná voľba. Svoje rozhodnutie som nikdy neoľutovala, hoci vytvoriť 75 ručne ilustrovaných kariet nebola hračka.

 

Keďže sami by sme hru len ťažko vydali a rozdistribuovali medzi ľudí, potrebovali sme pomoc. Tej sme sa dočkali od Petra Černáka z iHRYska, od agentúry This is Locco, od herca Lukáša Latináka, no najväčšie prekvapenie prišlo od samotných ľudí. Projekt Rozprávkari sme umiestnili na crowdfundingovú platformu StartLab (systém kolektívneho financovania). Naším cieľom bolo vyzbierať 5000 eur potrebných na zrealizovanie projektu. Túto hranicu sa nám podarilo dosiahnuť už za niekoľko dní, hoci kampaň mala trvať celý mesiac.

Po jej skončení sme mali vyzbieraných až o neuveriteľných 912% viac! Vďaka tomu sme mohli vytvoriť balíček s 15 bonusovými kartami. No čo bolo najdôležitejšie, takmer 500 hier sme v spolupráci s organizáciou Úsmev ako dar mohli darovať do každého jedného detského domova na Slovensku. Nikdy by sa nám to nepodarilo bez masívnej podpory ľudí, ktorí hre od začiatku dôverovali:)