Becherateliér bola výnimočná kampaň Becherovky, vymyslená a zrealizovaná agentúrou Triad. Becherovka sa orientovala primárne na mladú cieľovú skupinu, ktorej chcela odkázať, že zachytiť radosť je umenie. Práve preto si na pomoc prizvala trojicu slovenských ilustrátorov.

Cieľom bolo vytvoriť zábavu pre čo možno najširšie publikum. Tak vznikol Becherateliér. Online ateliér, do ktorého mohli ľudia nahrávať svoje fotografie a získať originálny, ručne ilustrovaný portrét v retro štýle.

 

 

Pre nás ilustrátorov to znamenalo mesiac intenzívnej práce. Denno-denne každý z nás nakreslil po 10 portrétov. Na konci mesiaca som tak mala na konte vyše 200 ilustrácií (a mierne presilenú ruku). No bola to výborná skúsenosť. Čo sa týka sebadisciplíny aj vycibrenia techniky kresby.

 

 

Po tom, ako sa „brány“ Becherateliéru nadobro zavreli, som pre Becherovku vytvorila ešte ilustrované plagáty pre sieť obchodov a kreslila som aj pre Becheromaľovánku – darček pre všetkých milovníkov Becherovky a umenia.

 

 

Becherateliér si získal množstvo priaznivcov medzi ľuďmi a ocenili ho aj na reklamných súťažiach, napríklad na Zlatom klinci 2016. Kampaň slávnostne zaklincovala výstava v KC Dunaji, na ktorej si návštevníci mohli prísť pozrieť až viac ako 500 ilustrovaných portrétov.